понеділок, 10 квітня 2017 р.

Правила етикету в суспільстві


                                                                                          Правила етикету в суспільстві

По поведінці в суспільному місці можна судити про культуру конкретної особи. Його відрізняють: ввічливість і тактовність; запобігливість і доброзичливість; делікатність і уважність; розмова тихим голосом; відсутність різких рухів, жестів, гримас. Загалом все те, що не доставляє занепокоєння оточуючим. Розглянемо деякі правила етикету, що допоможуть вам, діти, завжди бути бажаними в будь-якому суспільстві.

Як поводитися в магазині

  1. Перш ніж увійти в магазин, потрібно пропустити виходять з нього.
  2. Якщо поруч є літні люди, вагітні жінки, інваліди, вони увійдуть першими.
  3. Брати з собою тварин категорично забороняється.
  4. Із запаленою сигаретою, морозивом в магазин не входять.
При відвідуванні магазину чоловіки не знімають головних уборів, але якщо вони затримуються там довше, розмовляючи з завідувачами або продавцем, то зняти капелюх необхідно.
За обслуговування в магазині покладається дякувати. Якщо запропонований товар не подобається, його бажано повернути з належним поясненням, але без зайвих коментарів.
При наявність черзі в магазині кожен повинен її дотримуватися, якщо людина вихована і знає як вести себе в магазині. Якщо до прилавка підходить інвалід, стара людина з поганим самопочуттям, вагітна жінка, жінка з дитиною будь вихований відвідувач магазину, повинен пропустити таких покупців вперед себе. Люди помітять вашу вихованість і культурність, зрозуміють, що ви знаєте як поводитися в магазині.

Як поводитися на вулиці

На вулиці запобігливість і ввічливість кожного проявляється у прагненні НЕ штовхати один одного, поступатися дорогою. Хлопчики, підлітки, чоловіки допомагають дівчаткам, жінкам або людям похилого віку нести важкі сумки, а якщо вони не знають як поводитися на вулиці, то поясніть в спокійному і ввічливому тоні.
Дотримуватися правил руху, приписані пішоходам, не тільки ввічливість, але необхідність. По тротуару прийнято ходити по правій стороні. Якщо ви йдете з компанією друзів, то стежте за тим, щоб ви не перекривали ліву половину тротуару, призначену для зустрічних перехожих. При вузькому тротуарі чоловік поступається дорогу жінці, літній людині.
Непристойно на вулиці голосно сякатися, чхати, колупати в носі, позіхати в чиємусь присутності. Якщо хтось чхнув, то краще зробити вигляд, що ви цього не помітили. Не кидайте сміття на тротуар, є спеціальні урни для цих цілей.
Голосно сміятися, кричати, співати, заважаючи тим самим перехожим на вулиці, не прийнято.
Цілком природно, що потрібно уважно ставитися до маленьких дітей, до матерів з дітьми, людям похилого віку, хворим.
Якщо ви штовхнули, наступили на ногу комусь, необхідно відразу вибачитися, показуючи свою вихованість, людина помітить, що ви знаєте як поводитися на вулиці. Якщо перед вами такий же вихована людина, то він не розсердиться, а скаже у відповідь: «будь ласка», «не турбуйтесь».
Коли ми змушені пройти крізь натовп стоять на тротуарі або, скажімо, на ескалаторі, тоді необхідно користуватися такими словами: «дозвольте», «будь ласка», «з вашого дозволу».
Якщо ви заблукали на вулиці, зверніться до міліціонера, листоноші, водієві таксі.

Правила поведінки в транспорті

Правила поведінки в транспорті не так вже й складні:

  1. при вході в метро, трамвай, тролейбус, автобус треба дати можливість вийти іншим;
  2. Не затримуйтесь біля дверей, а проходите в салон;
  3. поступися обов'язково місцем літнім людям, молодим мамам з дітьми, вагітним;
  4. дітям шкільного віку місце не поступаються, це вони повинні поступатися місцем старшим;
  5. якщо ви їдете з супутницею старше вас і їй поступилися місцем, то подякувати за це повинна не тільки вона, але й ви;
  6. не можна брати з собою в транспорт бруднять предмети.
Якщо ми хворі чимось інфекційним, наприклад, грипом, то їздити в громадському транспорті не годиться, щоб не наражати інших пасажирів небезпеки заразитися. Якщо ж обставини змушують нас їздити, будучи нездоровим, то, кашляючи, або чхаючи, ми зобов'язані прикривати ніс, рот хусткою.
При поїздці в автомобілі необхідно сідати так, щоб водій не закривав вид спереду. Якщо в машину сідає одна персона, то сідає вона на заднє сидіння праворуч. Під час далекої подорожі можна сісти на переднє сидіння, щоб стежити за дорогою.
Коли ми їдемо в поїзді, пам'ятайте, що тут ми не одні і повинні бути передбачливі до інших пасажирів.
Коли ми входив в купе, необхідно з усіма привітатися і зайняти місця відповідно до придбаних квитків. Добре поступитися своє місце літній людині. Буває, що людина не може їхати спиною вперед; а вам байдуже як сидіти, поступіться йому місце. Корисний сайт рекомендує допомагати матерям, який їде з малими дітьми, вагітним жінкам, це прості правила етикету і як поводитися у транспорті повинен знати кожен.
Пасажири поїзда повинні домовлятися між собою в якому порядку вони будуть переодягатися, готуючись зі сну і встаючи вранці. Перед прибуттям до мети подорожі завчасно упаковуйте свої речі, якщо ви виявили забуті кимось речі, документи – віддайте провіднику.

Як поводитися в театрі й кіно

При поході в театр або кіно необхідно дотримуватися простих правил етикету, зараз розберемося як вести себе в кіно і театрі. У кіно зазвичай ходять у вуличному одязі, головний убір дівчини і жінки не знімають. У гардеробі юнак допомагає дівчині зняти пальто і здає його в гардероб, залишаючи у себе номер. Входить юнак у театральний, концертний і кінозал першим. Виходить же першої дівчина. Якщо входять дві пари, першим йде юнак, потім дві дами і за ними другий юнак. У такому ж порядку і сідають, дівчата посередині, юнаки – по краях.
Якщо місця в середині ряду, потрібно сісти заздалегідь, не чекаючи останнього сигналу, щоб не турбувати інших глядачів. Якщо ж доводиться турбувати сидячих, необхідно вибачитися. Потривожений не чинить незадоволеного обличчя і не чекає, поки у нього попросять дозволу пройти, а сам встає заздалегідь, помітивши що йдуть по вузькому проходу. Ввічливих людей, які встали, потрібно подякувати.
Проходьте особою до сидячих. Юнак іде першим. Він допомагає сісти своїй супутниці, опускаючи сидіння крісла, і сідає лише після цього. Юнак зазвичай сидить по ліву руку дівчини, але якщо його місце виявиться зручніше, наприклад, звідти краще видно сцена, то уважний юнак поступиться його дамі. Встаючи і сідаючи, уникають шуму. Сидіння крісла опускають безшумно. Встаючи, притримують рукою, щоб воно не вдарилося об спинку крісла. Займати обидва підлокітники – безцеремонно. Не варто спиратися на спинку переднього крісла або упирати в неї ноги. Програму і бінокль кожен набуває сам, а не позичає у сусіда. Театральним біноклем не роздивлятися знаходяться в залі.
Займаючи місце на балконі, не вішайте на бар'єр балкона бінокль, сумочку, програмку та інші предмети. Їх треба тримати в руках.
Якщо з якої-небудь причини ви спізнюєтеся, то входити до зали треба тихо і сісти безшумно на найближчий вільне місце.
Під час представлення, звичайно ж, мовчать, а продовжити розмови краще в антракті. Нічим не шарудить, не відбивати такт ногою або рукою, не коментуйте вголос акторські помилки.
Щирі оплески – найкраща подяка. Але оплесками не переривають виконувані музичні твори. Під час концерту потрібно бути особливо уважним, щоб не почати аплодувати занадто рано.
Квіти виконавцю разом з привітаннями або привітанням потрібно віддати працівникові театру, який віднесе їх на сцену. Публіка може вітати виступаючого або виступаючих загальним вставанням.
Вихована людина висловлює своє невдоволення виставою або концертом непомітним виходом із зали.
Проходячи під час антракту повз прогулюються, що не розглядають їх. Якщо ви прийшли до театру не одна, не залишайте на довгий час супутника або супутницю одного. Можна сходити під час антракту в буфет, але не потрібно їсти в фойє, так само як і в залі. У театрі або на концерті дочекайся поки опуститься завіса, а не біжіть заздалегідь в гардероб за пальто. Ось ми і дізналися прості правила етикету і тепер при поході в театр ви знаєте, як поводитися в театрі й кіно.

Немає коментарів:

Дописати коментар